AJALUGU

granini ajalugu

1960

1965: kaubamärgi sünd

Itaalia elustiilist ja mahladest inspireerituna toob Itaalia kvaliteettoidu importija Heinz Schürmann Saksamaale „la dolce vita“ maitsed, nimetades oma apelsinimahla granini Trinkfrucht’iks (puuviljad joomiseks).

1969: ikooni kujunemine

Uue ainulaadse pudeli abil loob granini ainulaadse kaubamärgi. Läbipaistev ja lohukestega – see muudab granini selgelt äratuntavaks ja eristuvaks.

1970

1970-ndad: uute piirkondade avastamine

Granini esimene väljaspool Saksamaad asuv turg on Austria. Aastal 1978 siseneb granini Šveitsi.

1974: rahvusliku kaubamärgi loomine

Granini nimetatakse Saksamaa jalgpallikoondise ametlikuks tarnijaks ning samal aastal võidab Saksamaa FIFA maailmakarika. Pole ime, et 95% sakslastest tunneb kaubamärki!

1975: granini ilmub televisiooni

Esmakordselt reklaamivad kaubamärki Saksamaa kahe suurima riikliku kanali telereklaamid.

1980

1980-ndad aastad: granini käivitub Euroopa turgudel

granini toodi turule Hispaanias 1986. aastal, kus ta on täna turuliider. Kümnendi lõpuks on bränd saadaval 16 riigis.

1990

1999: valmistumine uueks aastatuhandeks

Spritzerite (Fruchtschorle) (mis hiljem nimetatakse ümber FruchtPrickleriks) valikuga saab graninist esimene üleriigiline Saksa kaubamärk, mis pakub mulliveega segatud puuviljamahla, lisades sellega puuviljapõhiste jookide segmenti uue valiku.

2000

2002: uus keskkonnasõbralik pudel

Pärast edukat turuletoomist Šveitsis tutvustatakse uut PET-pudelit järjest ka teistele turgudele. Pudeli ikooniline kuju jääb samaks.

2006: alustatakse tegevust Rumeenias

Rumeenia turule sisenemine annab graninile lootustandva alguse Ida-Euroopas.

2010

Uued maitseelamused

Aastast aastasse loome suure kirega Teie jaoks parimatest puuviljadest parima mahla. Me ei lõpeta kunagi uute maitsete ja maitsekogemuste otsimist ning täiendame pidevalt oma tehnikaid. 2010. aastal võtsime kasutusele näiteks puuviljade viljaliha ülitäpse töötlemise, mille tulemuseks oli täiesti uut tüüpi mahl mahedama ja rikkalikuma maitsega. Tõeline maitseelamus, mida avastada.

2015

50 aastat noor

2015. aasta, mil granini tähistab oma 50. sünnipäeva, oli granini jaoks väga eriline aasta: 50 aastat viljakat naudingut, häid ideid, maitseid, kogemusi ja kirge:

granini – parim puuvili

Today

granini – parim puuvili

Erakordselt mahlakas, suurepärane maitse ja esmaklassiline kvaliteet pilkupüüdvas ja ainulaadses lohukestega pudelis – nii rõõmustab granini päevast päeva enam kui 50 riigi tarbijaid. Ja me ei lõpeta kunagi uute mahlakate maitseelamuste otsimist.